Çelikay Otomotiv San. Tic. A.Ş. 1978 yılında kurulmuş bir firmadır. Mütevazı bir bütçe ile yoluna başlayan şirketimiz, bugün 400’ü aşkın müşterisine, 1.000 m2’yi aşkın kapalı alana sahip Sultangazi ilçesindeki merkezinde hizmet vermektedir. Kuruluşundan 2006 yılına kadar geçen 28 yıllık süreçte Uzel Otomotiv’in Marmara Bölge bayisi olan şirketimiz, Uzel Otomotiv’in üretimi durdurmasını müteakip yollarını ayırmış ve 2008 yılından itibaren sektörün yükselen yıldızı durumundaki Dikmen Otomotiv’in Marmara Bölge bayisi olmuştur.

35 yıllık üretim tecrübesine sahip olan Dikmen Otomotiv, 2003 yılında konvansiyonel ve parabolik tip yaprak yayların üretimine başlamış, tesislerini günün şartlarına uygun şekilde, son teknolojik gelişmeleri göz önünde bulundurarak her geçen gün modernleştirmiş, bugün toplamda 30.000 m2 alana ve yıllık 6.000 ton yaprak yay üretim kapasitesine sahip dev bir şirket haline gelmiştir.

Günümüzün değişen teknoloji ve ihtiyaçlarına paralel olarak üretilen ağır tip araçların çeşitliliği binlerce farklı ürünün hazır olarak stoklarda bulundurulması zorunluluğunu getirmiştir. Sektörün en büyük ihtiyacının, makas ve makas aksamları taleplerinin en çabuk şekilde karşılanarak müşteriye ulaştırılması olduğunun bilincinde olan Çelikay Otomotiv, deposunda bulunan yaklaşık 6 bin çeşit malzeme ve yaklaşık 350 ton makas ile haftanın 6 günü müşterilerine hizmet vermektedir.

Süratli dağıtım, geniş ürün yelpazesi gibi hizmetlerin dışında, en önemli ilkesi müşterilerine sunduğu malzemelerin kalitesi olan Çelikay Otomotiv konvansiyonel ve parabolik tip yaprak yaylarda Dikmen Marmara Bölge bayiliği, çelik ve perno parçalarında Yurtsan Otomotiv, Makas burçları ve lastik burçlarda  Sa-Mo-Par, Hava süspan körüklerinde AeroTech, U cıvataları ve orijinal beşik, braket, kulak cıvatalarında ASB otomotiv gibi sektör lideri firmaların Bölge Bayiliklerini yapmaktadır. Satılan ürünler firmamız garantisi altında sizlere ulaşmaktadır.

Merkez adresimize kadar gelip ürünlerimizi almayı tercih eden müşterilerimize ek olarak, İstanbul ve Trakya bölgelerini kendi pazarlama ve satış disiplinini göz önünde bulundurarak çeşitli bölümlere ayırmış ve bu bölümlere, konusunda uzman personelimiz ile hizmet etmeyi olmazsa olmaz bir görev bilmiştir ve piyasaya tamamen farklı bir hizmet anlayışı getirmiştir.

Amacımız konusunda uzun yıllardır tecrübeli kadromuz ve geniş stoklarımızla bu konumumuzu pekiştirerek firmamızı ülke çapında en iyiler arasına sokmaktır.

Kalite Yönetimi

Sektördeki standartlara, teknik şartnamelere, idari ve mevzuat şartlarına, iş tekniklerine ve yönetmeliklerine uyarız.

İleri teknolojiyi, doğru çözüm ortaklarını, kaliteli malzeme kullanımını, eğitimli ve uzman ekiple buluşturup en iyi ürünle en kaliteli hizmeti vermek için kendimizi sürekli geliştiririz.

Müşteri memnuniyetini sürekli kılmak için müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alırız.

En değerli iç kaynağımız olan çalışanlarımızın iş güvenliğini sağlamak için yürürlükte olan kanun ve yönetmeliklere uyarız.

Eğitimli insan kalitesine önem veririz ve çalışanlarımıza her seviyede gerekli eğitimi sunarız.

Misyon & Vizyon

●  Müşterilerimizin koşulsuz memnuniyetini sağlamak.
●  Kaliteyi en üst seviyede tutmak.
●  Kusursuz ürünle en iyi hizmeti sunmak.
●  Kaliteden taviz vermeden üretimi artırmak.
●  Müşteri isteklerine zamanında cevap vermek.

Tercih ettiğiniz çözüm ortağınız olabilmek için inandığımız değerler: Sorumluluk, Çalışkanlık, İtina, Güven.

Kurulduğu günden bugüne belirlediği hedefler doğrultusunda ilerleyen ÇELİKAY OTOMOTİV;

Her projede daha ileriye, vizyonuyla kendisini sürekli geliştirerek, fark yaratarak, ülkesine değer katarak, sektöründe standartları belirleyen öncü firma olmak için durmaksızın çalışmaya devam edecektir.